Detta är resultaten från GIF Sundsvall Cup 2020. Se de senaste resultaten från GIF Sundsvall Cup 2023 här.



Fredag 17/1 (Dag 1)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag    
17010600 fre 17/01 14:30 fre 17/01 Cafébar P12 Grp A Sundsvall FF SFF Lag 1 Färdig GIF Sundsvall Vit    
17010500 fre 17/01 14:30 fre 17/01 Molinbil P14 Grp A IFK Timrå 0 - 3 Söråker FF    
17010100 fre 17/01 14:30 fre 17/01 SCA P12 Grp A IFK Gnarp Färdig GIF Sundsvall Blå    
17010601 fre 17/01 15:00 fre 17/01 Cafébar P15 Grp B Kubikenborgs If 1 - 0 Svartviks IF    
17010501 fre 17/01 15:00 fre 17/01 Molinbil P10 Grp A GIF Sundsvall Blå Färdig Kungsnäs FC Vit    
17010101 fre 17/01 15:00 fre 17/01 SCA P12 Grp A Sörskogens IF 2 Färdig Kubikenborgs IF    
17010602 fre 17/01 15:30 fre 17/01 Cafébar P15 Grp C GIF Sundsvall P15 2 - 2 Domsjö IF    
17010102 fre 17/01 15:30 fre 17/01 SCA P13 Grp C Ersmarks IK 5 - 1 Sundsvalls FF Blå    
17010603 fre 17/01 16:00 fre 17/01 Cafébar P13 Grp C Kubinkenborgs IF 2 2 - 5 Ifk östersund    
17010502 fre 17/01 16:00 fre 17/01 Molinbil P15 Grp C Selånger FK 5 - 0 Stocksunds IF Gul    
17010103 fre 17/01 16:00 fre 17/01 SCA P12 Grp A Stuvsta IF Färdig Selånger FK    
17010604 fre 17/01 16:30 fre 17/01 Cafébar P14 Grp B Kubikenborgs IF Gul 0 - 5 GIF Sundsvall    
17010503 fre 17/01 16:30 fre 17/01 Molinbil P12 Grp A FC Djursholm Färdig Stuvsta IF P08:3    
17010104 fre 17/01 16:30 fre 17/01 SCA P10 Grp A Sundsvalls FF 2 Röd Färdig Kungsnäs FC Vit    
17010605 fre 17/01 17:00 fre 17/01 Cafébar P15 Grp A Ope IF 2 - 0 Sund IF    
17010504 fre 17/01 17:00 fre 17/01 Molinbil P12 Grp A Bergnäsets AIK Färdig Sundsvall FF SFF Lag 2    
17010105 fre 17/01 17:00 fre 17/01 SCA P15 Grp B KB65 FF p05 1 - 0 Teg Södra Umeå IF    
17010606 fre 17/01 17:30 fre 17/01 Cafébar P11 Grp A Danderyd SK Vit Färdig Kubikenborgs IF Gul    
17010505 fre 17/01 17:30 fre 17/01 Molinbil P11 Grp A AIK P-09 Orange Y Färdig GIF Sundsvall Vit    
17010106 fre 17/01 17:30 fre 17/01 SCA P12 Grp A Kubikenborgs IF Färdig GIF Sundsvall Vit    
17010607 fre 17/01 18:00 fre 17/01 Cafébar P10 Grp A FC Djursholm RÖD Färdig Sundsvalls FF 2 Röd    
17010506 fre 17/01 18:00 fre 17/01 Molinbil P13 Grp A IFK Östersund City röd 0 - 6 FC Djursholm    
17010107 fre 17/01 18:00 fre 17/01 SCA P13 Grp A GIF Sundsvall 2 - 0 Kubinkenborgs IF 1    
17010608 fre 17/01 18:30 fre 17/01 Cafébar P13 Grp C Ifk östersund 1 - 3 Ersmarks IK    
17010507 fre 17/01 18:30 fre 17/01 Molinbil P15 Grp A Stocksunds IF Svart 2 - 3 Sidsjö-Böle IF    
17010108 fre 17/01 18:30 fre 17/01 SCA P15 Grp C Stocksunds IF Gul 0 - 7 IFK Umeå    
17010609 fre 17/01 19:00 fre 17/01 Cafébar P10 Grp A Sundsvalls FF 1 Blå Färdig Alpha FC    
17010508 fre 17/01 19:00 fre 17/01 Molinbil P12 Grp A Sörskogens IF 1 Färdig Stuvsta IF    
17010109 fre 17/01 19:00 fre 17/01 SCA P12 Grp A Sundsvall FF SFF Lag 2 Färdig Stuvsta IF P08:3    
17010610 fre 17/01 19:30 fre 17/01 Cafébar P11 Grp A FC Djursholm VIT Färdig Alpha FC    
17010509 fre 17/01 19:30 fre 17/01 Molinbil P14 Grp B Sörfors IF 1 - 0 OPE IF P14    
17010110 fre 17/01 19:30 fre 17/01 SCA P12 Grp A FC Djursholm Färdig GIF Sundsvall Blå    
17010611 fre 17/01 20:00 fre 17/01 Cafébar P12 Grp A Sundsvall FF SFF Lag 1 Färdig IFK Gnarp    
17010510 fre 17/01 20:00 fre 17/01 Molinbil P13 Grp B TegSödra Umeå IF 0 - 2 Kungsnäs FC    
17010111 fre 17/01 20:00 fre 17/01 SCA P13 Grp C Alsike IF 1 - 0 Kubinkenborgs IF 2    
17010612 fre 17/01 20:30 fre 17/01 Cafébar P15 Grp A Sidsjö-Böle IF 0 - 3 Ope IF    
17010511 fre 17/01 20:30 fre 17/01 Molinbil P15 Grp A Sund IF 3 - 0 Stocksunds IF Svart    
17010112 fre 17/01 20:30 fre 17/01 SCA P11 Grp A Hammarby IF Färdig Danderyds SK Blå    
17010613 fre 17/01 21:00 fre 17/01 Cafébar P12 Grp A Bergnäsets AIK Färdig Sörskogens IF 2    
17010512 fre 17/01 21:00 fre 17/01 Molinbil P11 Grp A Kubikenborgs IF Gul/Svart Färdig AIK P-09 Orange X    
17010113 fre 17/01 21:00 fre 17/01 SCA P13 Grp B IFK Östersund City vit 5 - 0 Höga Kusten Fotboll    
17010614 fre 17/01 21:30 fre 17/01 Cafébar P15 Grp C Domsjö IF 1 - 3 Selånger FK    
17010513 fre 17/01 21:30 fre 17/01 Molinbil P12 Grp A Selånger FK Färdig Sörskogens IF 1    
17010114 fre 17/01 21:30 fre 17/01 SCA P14 Grp C Sidsjö-Böle IF 0 - 0 Frösö IF    
17010615 fre 17/01 22:00 fre 17/01 Cafébar P14 Grp B Sörfors IF 4 - 0 Kubikenborgs IF Gul    
17010514 fre 17/01 22:00 fre 17/01 Molinbil P13 Grp C Sundsvalls FF Blå 5 - 6 Alsike IF    
17010115 fre 17/01 22:00 fre 17/01 SCA P14 Grp B OPE IF P14 0 - 3 GIF Sundsvall    
17010616 fre 17/01 22:30 fre 17/01 Cafébar P15 Grp C IFK Umeå 2 - 0 GIF Sundsvall P15    
17010515 fre 17/01 22:30 fre 17/01 Molinbil P14 Grp C Umedalens IF 0 - 0 Heffnersklubbans BK    
17010116 fre 17/01 22:30 fre 17/01 SCA P14 Grp A Kubikenborgs IF 1 6 - 0 Teg Södra IF P-06