Detta är resultaten från GIF Sundsvall Cup 2019. Se de senaste resultaten från GIF Sundsvall Cup 2020 här.



Söndag 20/1 (Dag 3)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
20010100 sö 20/01 06:55 sö 20/01 ABAX P14 Slutspel 1/8 Final Sund IF P05 0 - 1 Domsjö IF    
20010600 sö 20/01 06:55 sö 20/01 Scandic Nord P14 Slutspel 1/8 Final Sidsjö-Böle IF 4 - 0 Stocksunds IF    
20010500 sö 20/01 07:00 sö 20/01 Quality Hotel P15 Grp B Sandåkerns SK 0 - 0 Frösö IF    
20010101 sö 20/01 07:30 sö 20/01 ABAX P14 Slutspel 1/8 Final KB65 FF 2 - 0 Tegs SK    
20010501 sö 20/01 07:30 sö 20/01 Quality Hotel P14 Slutspel 1/8 Final Kubikenborgs IF 2 - 3 P IFK Timrå    
20010601 sö 20/01 07:30 sö 20/01 Scandic Nord P15 Grp B GIF Sundsvall 1 2 - 1 Skellefteå FF    
20010602 sö 20/01 08:00 sö 20/01 Scandic Nord P15 Grp A Sörfors IF 1 - 1 Ope IF    
20010102 sö 20/01 08:05 sö 20/01 ABAX P13 Slutspel 1/4 Final GIF Sundsvall BLÅ 3 - 0 Kubikenborgs IF Gul    
20010502 sö 20/01 08:15 sö 20/01 Quality Hotel P15 Grp B IFK Mora 1 - 3 Frösö IF    
20010603 sö 20/01 08:35 sö 20/01 Scandic Nord P15 Grp A GIF Sundsvall 2 1 - 0 Sund IF P04/05    
20010103 sö 20/01 08:40 sö 20/01 ABAX P13 Slutspel 1/4 Final IFK Östersund 2 - 1 Kubikenborgs IF Svart    
20010503 sö 20/01 08:45 sö 20/01 Quality Hotel P13 Slutspel 1/4 Final Skellefteå FF 2 2 - 1 IFK STOCKSUND Vit    
20010604 sö 20/01 09:10 sö 20/01 Scandic Nord P15 Grp A Robertsfors IK 1 - 2 Kubikenborgs IF    
20010104 sö 20/01 09:15 sö 20/01 ABAX P13 Slutspel 1/4 Final Skellefteå FF 1 0 - 2 P Sörfors IF    
20010504 sö 20/01 09:20 sö 20/01 Quality Hotel P15 Grp B Sandåkerns SK 1 - 0 GIF Sundsvall 1    
20010105 sö 20/01 09:50 sö 20/01 ABAX P15 Grp B Alnö IF 3 - 0 Skellefteå FF    
20010505 sö 20/01 09:50 sö 20/01 Quality Hotel P12 Grp A Spånga IS FK Spånga p07 Färdig Täby FK P07:5    
20010605 sö 20/01 09:50 sö 20/01 Scandic Nord P15 Grp B Selånger FK 0 - 1 IFK Mora    
20010106 sö 20/01 10:20 sö 20/01 ABAX P9 Grp A GIF Sundsvall Sundsvall Färdig Sund IF    
20010506 sö 20/01 10:20 sö 20/01 Quality Hotel P11 Grp A GIF Sundsvall Blå Färdig Stuvsta IF    
20010606 sö 20/01 10:25 sö 20/01 Scandic Nord P12 Grp A FC Djursholm Färdig Täby FK Skarpäng    
20010507 sö 20/01 10:50 sö 20/01 Quality Hotel P15 Slutspel 1/4 Final Sandåkerns SK 4 - 0 Sörfors IF    
20010107 sö 20/01 10:55 sö 20/01 ABAX P9 Grp A Kungsnäs FC Färdig Sundsvalls FF 1 Blå    
20010607 sö 20/01 10:55 sö 20/01 Scandic Nord P15 Slutspel 1/4 Final Kubikenborgs IF 2 - 0 GIF Sundsvall 1    
20010108 sö 20/01 11:25 sö 20/01 ABAX P9 Grp A Sundsvalls FF 2 Röd Färdig Moffe BK    
20010508 sö 20/01 11:25 sö 20/01 Quality Hotel P15 Slutspel 1/4 Final Frösö IF 2 - 0 GIF Sundsvall 2    
20010608 sö 20/01 11:30 sö 20/01 Scandic Nord P15 Slutspel 1/4 Final Robertsfors IK 0 - 1 Alnö IF    
20010109 sö 20/01 11:55 sö 20/01 ABAX PT Grp A GIF Sundsvall Färdig Idrottsgymnasiet Bollnäs    
20010509 sö 20/01 12:00 sö 20/01 Quality Hotel P14 Slutspel 1/4 Final Alsike IF 3 - 2 P KB65 FF    
20010609 sö 20/01 12:05 sö 20/01 Scandic Nord P14 Slutspel 1/4 Final GIF Sundsvall 3 - 1 Sidsjö-Böle IF    
20010110 sö 20/01 12:25 sö 20/01 ABAX P12 Grp A Högakusten fotboll Färdig IFK Stocksu...ocksund Blå    
20010510 sö 20/01 12:35 sö 20/01 Quality Hotel P14 Slutspel 1/4 Final Skellefteå FF 2 - 0 P IFK Timrå    
20010610 sö 20/01 12:40 sö 20/01 Scandic Nord P14 Slutspel 1/4 Final IFK Umeå 4 - 0 Domsjö IF    
20010111 sö 20/01 12:55 sö 20/01 ABAX P9 Grp A Sund IF Färdig Sundsvalls FF 1 Blå    
20010511 sö 20/01 13:10 sö 20/01 Quality Hotel P11 Grp A RCD Espanyol U10 Färdig Sundsvalls FF SFF Lag 1    
20010611 sö 20/01 13:20 sö 20/01 Scandic Nord P12 Grp A Vendelsö IK 2 Färdig Sundsvalls FF    
20010112 sö 20/01 13:25 sö 20/01 ABAX P9 Grp A Moffe BK Färdig GIF Sundsvall Sundsvall    
20010512 sö 20/01 13:40 sö 20/01 Quality Hotel P14 Slutspel Semifinal Alsike IF 3 - 1 Skellefteå FF    
20010612 sö 20/01 13:50 sö 20/01 Scandic Nord P14 Slutspel Semifinal GIF Sundsvall 1 - 2 P IFK Umeå    
20010113 sö 20/01 13:55 sö 20/01 ABAX P9 Grp A Sundsvalls FF 2 Röd Färdig Kungsnäs FC    
20010513 sö 20/01 14:15 sö 20/01 Quality Hotel P15 Slutspel Semifinal Frösö IF 2 - 0 Alnö IF    
20010114 sö 20/01 14:25 sö 20/01 ABAX P13 Slutspel Semifinal GIF Sundsvall BLÅ 3 - 0 Skellefteå FF 2    
20010613 sö 20/01 14:25 sö 20/01 Scandic Nord P15 Slutspel Semifinal Kubikenborgs IF 1 - 3 Sandåkerns SK    
20010514 sö 20/01 14:50 sö 20/01 Quality Hotel P13 Slutspel Semifinal IFK Östersund 2 - 3 P Sörfors IF    
20010115 sö 20/01 15:00 sö 20/01 ABAX P11 Grp A IFK Gnarp Färdig Sundsvalls FF SFF Lag 2    
20010614 sö 20/01 15:00 sö 20/01 Scandic Nord P12 Grp A Vendelsö IK 1 Färdig Kungsnäs FC    
20010116 sö 20/01 15:30 sö 20/01 ABAX P11 Grp A GIF Sundsvall Vit Färdig IFK Östersund Madrid    
20010515 sö 20/01 15:30 sö 20/01 Quality Hotel P11 Grp A IFK Stocksund Färdig Sörskogens IF    
20010615 sö 20/01 15:30 sö 20/01 Scandic Nord P12 Grp A IFK Stocksu...ocksund Vit Färdig GIF Sundsvall    
20010117 sö 20/01 16:00 sö 20/01 ABAX P13 Slutspel Final GIF Sundsvall BLÅ 4 - 0 Sörfors IF    
20010516 sö 20/01 16:00 sö 20/01 Quality Hotel P14 Slutspel Final Alsike IF 3 - 0 IFK Umeå    
20010616 sö 20/01 16:00 sö 20/01 Scandic Nord P15 Slutspel Final Frösö IF 3 - 2 Sandåkerns SK    
Scandic SCA Etage Suez Strike Club Clarion Collection Grand First Hotel Strand